Sklolaminátové lahve jsou důležitou součástí úpraven vody. Vyrábějí se z polyethylénu s vnější sklolaminátovou vrstvou. Vyznačují se velkou mechanickou odolností. Celá lahev je válcovitého tvaru na vrchní straně uzavřená závitovým hrdlem pro připojení řídící jednotky. Tento otvor je ve velikosti 2 1/2″ nebo 4″. Ve spodní části je lahev stejného tvaru, pouze je uzavřená a je vybavena plastovým podstavcem. Toho se nevyužívá pokud se lahev umisťuje do úpraven vody typu OCEAN nebo Slim mini.

        Pokud se využívá velkých lahví s otvorem 4″, ale použije se řídící jednotka se závitovým připojením 2 1/2″, používá se tzv. redukce, která nám umožní spojit tyto součásti i s jinými velikostmi závitů.

        Velikost lahví je udávána v ["], např. 7″x13″ ……… kde 7″ označuje průměr lahve a 13″ její výšku. Tyto rozměry jsou celosvětově normovány a lahve jsou přípustné pro potravinářské účely. Objem lahve v litrech je většinou udáván jako 2/3 jejího celkového objemu. Pro každou náplň se také hodí jinyý objem lahve. Např. hmota pyrolox potřebuje pro svůj bezchybný provoz dostatečně volný prostor mezi hrdlem lahve a náplní. Proto jsou voleny i pro malé objemy náplně relativně velké lahve.

         Sklolaminátové lahve se používají pro teploty vody do 43°C, pokud jsou teploty vody vyšší, je třeba zvolit lahve vhodné pro vodu horkou, které snesou teploty až 80°C. Maximální provozní tlak u těchto lahví je 0,3 – 0,6 MPa.

sklolaminátové lahve

Copyright © 2013. All Rights Reserved.