Solanka, mnohdy také nazývaná tzv. rozpouštěcí solná nádoba, se používá pro přípravu regeneračního roztoku z tabletové soli NaCl, který se používá pro znovuobnovení funkcí náplně, kdy se převádí znovu do pracovní Na+ formy. Tyto solanky jsou součástí všech úpraven vody, které potřebují regeneraci náplně. U stanic, které používají nádoby typu OCEAN nebo Slim mini je solanka tvořena přímo obalem celé úpravny a žádná přídavná nádoba již není potřeba.

         Námi používané solanky jsou čtvercové nádoby, které se směrem k víku rozšiřují a jsou vyrobeny z odolného plastu.  Nádoba je uazvřena víkem, které lze snadno sejmout pro přisypání regenerační tabletové soli. Každá solanka obsahuje na svém dně vyvýšený rošt, perforovaný, do kterého je zasazena ochranná trubka skrývající plovák. Plovák hlídá hladinu vody napouštěné ve fázi regenerace. S úpravnou vody, respektive s řídící jednotkou, je solanka spojena 3/8″ hadičkou pro sání solného roztoku. Každá solanka je vybavena přepadovým ventilem, který odvede vodu ze solanky pryč např. při poruše plovákového systému.

         Solanky se umisťují hned vedle stanice, ale není to pravidlem. Díky hadičce můžeme vlastně solanku umístit i do větších vzdáleností od úpraven. Místo, kde solanka stojí by mělo být rovné a v blízkosti odpadu pro případ, že by došlo k poruše plováku.

         Nabízíme je v několika objemech, 80 l, 130 l nebo s objemem 200 l, které jsou kulaté.

Rozměry solanek:
80 l: 885 x 370 x 370 mm
130 l: 1085 x 370 x 370 mm
200 l: 1160 x 550 mm

Cenovou nabídku našeho zboží naleznete na našem e-shopu www.aquanord-eshop.cz

Copyright © 2013. All Rights Reserved.